“Mannen i vinduet” er en intrikat og spenningsfylt kriminalfortelling om kjærlighet, hevnønsker og skygger fra fortiden, skrevet av krim-mesteren Kjell Ola Dahl.
Reidar Folke Jespersen, antikvitetshandler på Frogner i Oslo, forlater en morgen sitt hjem og tar en taxi til en kafé et lite stykke unna. Gjennom kafévinduet ser han et par timer senere sin kone forsvinne inn i oppgangen på den andre siden av gaten, der elskeren hennes bor. Jespersen forlater straks kafeen og begir seg av gårde for å møte sine to brødre. Morgenen etter blir han funnet drept, sittende naken i en lenestol i vinduet til antikvitetshandelen.
“Mannen i vinduet” er den tredje i serien om politiførstebetjent Gunnarstranda og hans kompanjong Frank Frølich, og den første av bøkene i serien som finnes på lydbok.
«En ny innertier av Kjell Ola Dahl.»
Terje Stemland, Aftenposten
Øystein Rottem, Dagbladet
«Ny, elegant thriller … Dahl er kommet for å bli i teten av norske krimforfattere.»
Turid Larsen, Dagsavisen
«Som krimroman, ja som roman i det hele tatt, er det rett og slett en ren nytelse. I mine øyne er Kjell Ola Dahl norsk krims serieleder i øyeblikket, og for min del kan han gjerne være der lenge.»
Lars Helge Nilsen, Bergens Tidende
Hør alle lydbøkene i krimserien om Gunnarstranda og Frölich:
– Mannen i vinduet
– Lille tambur
– Den fjerde raneren
– Svart engel
– Kvinnen i plast
– Isbaderen
– Søsteren